Hakkımızda


       AKBAŞOĞLU KARDEŞLER LTD. ŞTİ'nin temelleri 1937 yılında, ülkemizin ilk sanayicilerinden Makine Mühendisi merhum Sait AKBAŞOĞLU tarafından atılmıştır. Sait Bey, ticari faaliyetlerine İstanbul - Perşembe Pazarı'nda kardeşleri ile beraber kurduğu kaynak atölyesinde başlamış, daha sonra dönemin çok ilerisinde bir girişimcilik ruhu ile armatörlükle iştigâl etmiş ve uzun yıllar 600 ila 6000 ton kapasitedeki gemileri ile Türk sanayisine hizmet etmiştir. Aynı yıllarda, sırası ile un, Oksijen, buz üretim ve bikromat fabrikaları kurularak faaliyete geçirilmiştir. Dizel jeneratör, asansör makinesi, soğutma kompresörleri gibi döneminin ihtiyacı olan ürünlerin önde gelen mümessilliği şirketin ticaret konularının içinde yer almıştır.

      1944 yılına gelindiğinde Türkiye'de ilk olan Azot protoksit gazı üretim tesisi ile kurşun levha fabrikası hizmete açılmış, aynı yıl İzmir / Çınarlı bölgesinde gaz dolum ve buz üretim fabrikası üretime başlamıştır; bölgesinde endüstriyel gaz dolumu, asetilen gazı üretimi, baca gazından karbondioksit üretimi yapan ilk tesis olan işletme, 1944 ile 2011 yılları arasındaki 67 yıl boyunca aynı adreste ve kesintisiz olarak faaliyet göstermiştir. 2011 yılında, artan iş hacmine cevap verebilmek amacıyla Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesis devreye alınmış ve yeniden yapılanma ile çağının tüm gerekliklerini yerine getiren modern bir dolum tesisi haline gelmiştir.

      2015 yılında ortaklık yapısındaki değişiklik sonucunda, Mehmet AKBAŞOĞLU firmanın % 100 hissedarı konumuna gelmiş ve şirket yatırımlarını hızlandırarak sektördeki haklı üstünlüğünü perçinlemiştir.

     80 yıllık tecrübesi ile endüstriyel gaz sektörünün oluşması, büyümesi, organize olması ve standartlaşması gibi pek çok konuda öncülük yapmış olan AKBAŞOĞLU, modern tesislerinde sektörün ihtiyacı olan üstün kaliteli ve yüksek güvenlikli sanayi gazı üretimi ve dağıtımına büyük bir şevk ve özveri ile devam etmektedir.

    Kurulduğu günden bu yana AKBAŞOĞLU ailesi olarak hedefimiz; siz değerli iş ortaklarımıza, teknolojiyi takip eden, sunduğu hizmet kalitesini sürekli arttıran, böylece iş süreçlerinizi kolaylaştırıp daha verimli çalışmanızı sağlayan ve değer yaratan, yenilik getiren bir çalışma anlayışı ile en güvenilir, kaliteli ve en ekonomik endüstriyel gaz tedarikçiniz olmaktır. 

KALİTE POLİTİKASI


Kalitenin ve kaliteli ürünler üretmenin sadece firmamızın büyümesi ve gelişmesi için bir araç değil, müşterilerimizin bizden beklentilerini ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için bir amaç olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkartmak ve firmamızın sürekli gelişimini sağlayabilmek için firmamızda kalite bilincini yerleştirecek ve sürekliliğini sağlayacağız.


Bu bağlamda, kalite politikamız;

1. Müşteri odaklı üretimde standartlara uygun kaliteli üretim yapmak,

2. İç pazardaki payımızı arttırmak, 

3. Tedarikçilerimizden temin ettiğimiz ürünlerle ilgili gereklilikleri sürekli olarak, açık ve anlaşılır bir şekilde iletmek,

4. Tüm çalışanlarımızın verilen eğitimlerle sürekli gelişmelerini sağlamak,

5. Satış sonrası servis hizmetlerimizim kalitesi ile kalıcı müşteri memnuniyeti sağlamak, gelen şikâyetlerin kaynağına inip, şikâyet sayısını azaltarak şikâyetlere zamanında müdahale edebilmek,

6. Etkin bir sistemle, bütün süreçlerimizi sürekli geliştirmek ve memnun bir müşteri ağı yaratmak,

7. Müşteri şartlarını ve bunun yanı sıra birincil ve ikincil mevzuat şartlarının yerine getirilmesini sağlamaktır.


Yönetimimiz, kalite yönetim sistemimizin etkin olarak işlemesi için ihtiyaç duyulan tüm kaynakları sağlayacağını, kalite politikamızın ve hedeflerimizin çalışanlarımız tarafından anlaşılması için gerekli faaliyetleri gerçekleştireceğini taahhüt etmektedir. Çalışanlarımızın da ellerinden gelenin en iyisini yaparak, ortak başarımız için çalışacağına inancımız tamdır.
FARKIMIZ


Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti

Sürdürülebilir ve Standart Ürün

Uzman Ekip