Hakkımızda


       AKBAŞOĞLU KARDEŞLER LTD. ŞTİ'nin temelleri 1937 yılında, ülkemizin ilk sanayicilerinden Makine Mühendisi merhum Sait AKBAŞOĞLU tarafından atılmıştır. Sait Bey, ticari faaliyetlerine İstanbul - Perşembe Pazarı'nda kardeşleri ile beraber kurduğu kaynak atölyesinde başlamış, daha sonra dönemin çok ilerisinde bir girişimcilik ruhu ile armatörlükle iştigâl etmiş ve uzun yıllar 600 ila 6000 ton kapasitedeki gemileri ile Türk sanayisine hizmet etmiştir. Aynı yıllarda, sırası ile un, Oksijen, buz üretim ve bikromat fabrikaları kurularak faaliyete geçirilmiştir. Dizel jeneratör, asansör makinesi, soğutma kompresörleri gibi döneminin ihtiyacı olan ürünlerin önde gelen mümessilliği şirketin ticaret konularının içinde yer almıştır.

      1944 yılına gelindiğinde Türkiye'de ilk olan Azot protoksit gazı üretim tesisi ile kurşun levha fabrikası hizmete açılmış, aynı yıl İzmir / Çınarlı bölgesinde gaz dolum ve buz üretim fabrikası üretime başlamıştır; bölgesinde endüstriyel gaz dolumu, asetilen gazı üretimi, baca gazından karbondioksit üretimi yapan ilk tesis olan işletme, 1944 ile 2011 yılları arasındaki 67 yıl boyunca aynı adreste ve kesintisiz olarak faaliyet göstermiştir. 2011 yılında, artan iş hacmine cevap verebilmek amacıyla Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesis devreye alınmış ve yeniden yapılanma ile çağının tüm gerekliklerini yerine getiren modern bir dolum tesisi haline gelmiştir.

      2015 yılında ortaklık yapısındaki değişiklik sonucunda, Mehmet AKBAŞOĞLU firmanın % 100 hissedarı konumuna gelmiş ve şirket yatırımlarını hızlandırarak sektördeki haklı üstünlüğünü perçinlemiştir.

     80 yıllık tecrübesi ile endüstriyel gaz sektörünün oluşması, büyümesi, organize olması ve standartlaşması gibi pek çok konuda öncülük yapmış olan AKBAŞOĞLU, modern tesislerinde sektörün ihtiyacı olan üstün kaliteli ve yüksek güvenlikli sanayi gazı üretimi ve dağıtımına büyük bir şevk ve özveri ile devam etmektedir.

    Kurulduğu günden bu yana AKBAŞOĞLU ailesi olarak hedefimiz; siz değerli iş ortaklarımıza, teknolojiyi takip eden, sunduğu hizmet kalitesini sürekli arttıran, böylece iş süreçlerinizi kolaylaştırıp daha verimli çalışmanızı sağlayan ve değer yaratan, yenilik getiren bir çalışma anlayışı ile en güvenilir, kaliteli ve en ekonomik endüstriyel gaz tedarikçiniz olmaktır. 


FARKIMIZ


Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti

Sürdürülebilir ve Standart Ürün

Uzman Ekip