Yüksek Saflıkta Gazlar :

Yüksek saflıkta gazlar, özel analiz cihazlarıyla hazırladığımız gaz çeşitleridir. Yüksek kimya mühendislerimizin gözetiminde oluşturulan gazlar, özel dolum tesislerinde üretilir.

Teknolojiden güç alan makinelerimiz sayesinde gazları %99,999 saflıkta üretiyoruz. Yüksek saflık derecesine ulaşan gazların analizleri ise analizörler aracılığıyla ölçülüp müşterilere ulaştırılıyor. Akbaşoğlu olarak argon, helyum, azot, hidrojen, kuru hava gazlarını fabrika ve üretim tesislerinde kullanılmak üzere tedarik ediyoruz.

Yüksek Saflıkta Argon Gazı :

Ürettiğimiz her gazın sahip olduğu özellik ve kullanım alanı farklıdır. Yüksek saflıkta argon gazı, özel üretim proseslerimiz ile minimum %99,999 saflıkta üretilir. Kokusuz ve renksiz olan argon gazı 39.95 g/mol moleküler ağırlığa sahiptir. Açık mavi tüplerde muhafaza ettiğimiz argon gazları, büyük bir titizlikle hazırlanır. 5, 10, 20, 40 ve 50 L su hacimli tüplere veya 600 L su hacimli manifoldlu tüp demetlerinin içine doldurulur. Havadan 1.38 kat daha ağır olan saf argon gazı, zehirsizdir. Bu nedenle oldukça geniş bir kullanım alanı mevcuttur. Kalibrasyonda ve laboratuvar cihazlarında kullanıldığı gibi alüminyum, floresan ampul ve çelik üretiminde de kullanılabilir.

Yüksek Saflıkta Helyum Gazı :

Fabrikamızda üretilen helyum gazı, hidrojenden sonra gelen en hafif gazdır. Yüksek saflıkta üretilen helyum gazları, 4.00 g/mol moleküler ağırlığa sahiptir. Renksiz, kokusuz, tatsız ve toksit bulundurmayan asal bir gaz çeşididir. Yüksek saflıkta helyum gazları, 9,1 ve 1,5 metreküp gaz hacimli dikişsiz, çelik çekme tüplerde muhafaza edilir. Yüksek saflık derecesine sahip olan helyum gazı; balon dolumunda, nükleer santrallerde, derin su altı dalma cihazlarında kullanılır. Manyetik Rezonans (MR) cihazlarında, dalış gazlarında ve koruyucu atmosfer oluşturmada da saf helyum gazlarından yardım alınır. Yüksek saflıkta helyum gazı, basınçlı bir şekilde depolanır.

Yüksek Saflıkta Azot Gazı :

Minimum %99,999 saflıkta üretilen ve özel üretim proseslerimiz ile ortaya çıkan yüksek saflıkta azot gazı, 28,01 g/mol moleküler ağırlığa sahiptir. Kokusuz ve renksiz bir yapısı vardır. Dikişsiz, çelik çekme tüplerde muhafaza edilir. Zehirsiz olan yüksek saflıktaki azot gazının kullanım alanı oldukça geniştir. Araştırma merkezlerinde, üniversite ve analiz laboratuvarlarında bulunan cihazlarda kullanılabilir. Ayrıca kimyasal üretimin ve kimyasal maddelerin korunmasında, elektronik üretimde oldukça büyük bir paya sahiptir. Yüksek saflıktaki azot gazları basınçlı veya manifoldlu tüp demetlerinde depolanır.

Yüksek Saflıkta Kuru Hava :

Kuru hava, gelişmiş kompresörlerimiz yardımıyla havanın tüp içerisinde sıkışması veya azot-oksijen gazlarının karışmasıyla elde edilir. İki farklı yöntemle oluşturulan yüksek saflıkta kuru hava; renksiz, kokusuz ve zehirsizdir. 28.975 g/mol molekül ağırlığına sahip olan gaz, patlayıcı değildir ve yüksek basınç altında çelik tüpler içerisine sıkıştırılmıştır. Gaz, dikişsiz ve çelik çekme tüplerde koruma altına alınır. Gri renkli tüpler, 50 L su ve 9,61 metreküp gaz hacmine sahiptir. Hassas malzeme kesiminde, ameliyat sırasında, dalgıç tüplerinde ve kimyasal üretiminde kullanılabilir. Basınçlı tüplerde depolanan gazlar, özel cihazlarda dedektör gazı olarak da tercih edilebilir.

Yüksek Saflıkta Hidrojen Gazı :

Yüksek saflıktaki hidrojen gazı, özel ve teknolojik makinelerimiz sayesinde minimum %99,999 saflıkta üretilir. 2.016 g/mol moleküler ağırlığa sahiptir. Muhafaza edildiği tüpler, dikişsiz ve çelik çekme yapıdadır. Kırmızı renkli tüpler, 50 L su ve 6,61 metreküp gaz hacmine sahiptir. Basınçlı tüplerde depolanan gazlar, amonyak, düz cam ve hidrojen pil üretiminde kullanılır. Ham petrolün hidro-cracking ve desülfürizasyon işlemleri ile rafine edilmesi ve daha hafif türevlerinin elde edilmesinde, oksihidrojen ve atomik uygulamalarında, bitkisel yağların katılaştırılmasında da kullanılabilir.

Akbaşoğlu uzman ekibi ve gelişmiş makineleri ile yüksek saflıkta gazlar tedarik eder. Yüksek saflıkta oksijen, kuru hava, hidrojen, azot ve helyum gazı temini için Akbaşoğlu’na başvurabilir, kaliteli hizmet anlayışımızdan yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla